Loading

Club Diary

Select Year: 
DateEventNoteTimeType

Sat 1st

Sat 1st

Mens 

INVITATION DAY (Men) Woof Cup

31Saturday1June-WoofCup4BBBStbfd2019.pdf

Starting Times

Mens 

Sun 2nd

Sun 2nd

Ladies 

Ladies EG Medal 6 (R)

Ladies 

Sun 2nd

Mens 

Tait Salver Medal (W)(Q)

32TaitSalver2JUNE2019.pdf

ST am

1st 08:00 to 15:00
10th 08:00 to 17:00

Mens 

Mon 3rd

Mon 3rd

Ladies Team 

Ladies C Team v Broadway (A)

Ladies Team 

Mon 3rd

Ladies Team 

Ladies B Team v Brickhampton Court (A)

Ladies Team 

Mon 3rd

Juniors 

Junior Club Night

5.45pm

Juniors 

Tue 4th

Tue 4th

Ladies 

Ladies County Greensomes (R)

ST am

Ladies 

Tue 4th

Club 

Pro Am Prep -Course Closed from 3pm

Both Tees Close from 1pm *

Club 

Wed 5th

Wed 5th

Open 

Kohler Mira Pro Am

ProAmEntryForm2019.pdf

Course closed until 5pm

Open 

Wed 5th

Seniors Team 

Seniors v Minchinhampton (A)

12.00 noon

Seniors Team 

Thu 6th

Thu 6th

Seniors Team 

Seniors v Cirencester (H)

1st 11:45 to 13:15
10th 13:45 to 15:30

Seniors Team 

Fri 7th

Fri 7th

Society 

NFU Southwest Qualifier (60)

Course Closures Apply - 1st tee 9.30am to 11.15am

1st 12:00 to 14:30
10th 14:00 to 17:00

Society 

Sat 8th

Sat 8th

Mens Team 

A Team v Cleeve Cloud (A) 13.00

Mens Team 

Sat 8th

Mens Team 

B Team v Cleeve Cloud (H)

1st 12:00 to 13:00
10th 13:45 to 15:30

Mens Team 

Sun 9th

Sun 9th

Mixed 

Mixed v Cirencester (A)

Mixed 

Sun 9th

Mens Team 

Olton Match (H)

1st 09:30 to 10:45
10th 11:30 to 12:45

Mens Team 

Sun 9th

Ladies Team 

Ladies A Team v Cirencester (H)

1st 14:00 to 15:15
10th 15:30 to 16:30

Ladies Team 

Mon 10th

Mon 10th

Juniors 

Junior Club Night

5.45pm

Juniors 

Mon 10th

Club 

Monday Stableford Men and Ladies (Y/P)(Q)

33Monday10JUNEStableford2019.pdf

Club 

Mon 10th

Ladies Team 

Ladies CDLGA v Cotswold Edge

1st 13:00 to 14:15
10th 15:00 to 16:15

Ladies Team 

Tue 11th

Tue 11th

Open 

Ladies Am Am (Open)

EntryForm2019.pdf

Course Closures Apply - Opens at 14.30 1st tee only

1st 08:00 to 14:00
10th 08:00 to 16:00

Open 

Wed 12th

 

Thu 13th

Thu 13th

Seniors Team 

Seniors v Broadway (H)

1st 11:45 to 13:15
10th 13:30 to 15:30

Seniors Team 

Fri 14th

 

Sat 15th

Sat 15th

Mixed 

Club Championship & Fazey Cup Medal and Ladies Garlick Salver (B)(Q) 36 holes - ST

34Saturday15June-ClubChampionshipFazeyCup2019.pdf

Course closed until 17.00

1st 08:00 to 17:00
10th 08:00 to 17:00

Mixed 

Sun 16th

Sun 16th

Mens 

Ullenwood Cup Medal (W) (Q)

35Sunday16thJuneUllenwoodCup2019.pdf

ST am

Mens 

Mon 17th

Mon 17th

Ladies Team 

Ladies A Team v Ross on Wye (A)

1.30pm

Ladies Team 

Mon 17th

Juniors 

Junior Club Night

5.45pm

Juniors 

Mon 17th

Ladies Team 

Ladies B Team v Ross on Wye (H)

1st 14:00 to 15:15
10th 16:00 to 17:15

Ladies Team 

Tue 18th

Tue 18th

Seniors Team 

Seniors v Chippingham (A)

12 noon

Seniors Team 

Tue 18th

Ladies 

Ladies 9 Hole Qualifier (Front 9)

Ladies 

Tue 18th

Club 

9 Hole Stableford (Men/Ladies) (Q) Front 9

From 1pm

Club 

Tue 18th

Ladies 

Ladies EG Medal 7 and Panes Cup Qualifier (R)

ST am

1st 08:00 to 12:30
10th 08:00 to 12:30

Ladies 

Wed 19th

 

Thu 20th

Thu 20th

Open 

This Event is NOW FULL

SeniorsOpenLetterandEntryForm.doc

Course Closures Apply

1st 08:00 to 17:00
10th 08:00 to 17:00

Open 

Fri 21st

Fri 21st

Society 

Arthur Grannon GS (40)

1st 11:45 to 13:30
10th 13:45 to 14:30

Society 

Fri 21st

Society 

Victoria GS (18)

1st 14:00 to 15:00
10th 16:00 to 17:30

Society 

Sat 22nd

Sat 22nd

Mens Team 

B Team v Stinchcombe Hill (A)

Mens Team 

Sat 22nd

Mens Team 

Scratch Match v Tadmarton Heath (A)

Mens Team 

Sat 22nd

Mens Team 

A Team v Stinchcombe Hill (H)

1st 13:30 to 14:45
10th 15:00 to 16:30

Mens Team 

Sun 23rd

Sun 23rd

Mens 

Sunday Stableford (W)(Q) - ST

36Sunday23JuneStableford2019.pdf

Open to 5 day members

Mens 

Mon 24th

Mon 24th

Seniors Team 

Seniors v Worcester (A) - 9.30am start

Seniors Team 

Mon 24th

Juniors 

Junior Club Night

5.45pm

Juniors 

Mon 24th

Clubhouse 

Private Wake

1st 13:30

Clubhouse 

Mon 24th

Ladies Team 

Ladies A Team v Minchinhampton

1st 14:00 to 15:15
10th 15:15 to 16:30

Ladies Team 

Tue 25th

Tue 25th

Clubhouse 

Directors' Meeting

6.00pm

Clubhouse 

Tue 25th

Ladies 

Ladies' Kit-Kat Qualifier Stableford (R)

Starting Times am

1st 08:00 to 12:30
10th 08:00 to 12:30

Ladies 

Wed 26th

Wed 26th

Society 

Sharon Avann GS

20 players

Society 

Thu 27th

Thu 27th

Mens 

Mid-week Medal and Drake Cup (Y) (Q)

37Thursday27June-DrakeCup2019.pdf

ST am

Mens 

Fri 28th

Fri 28th

Society 

Cricklade GS (20)

Society 

Fri 28th

Mixed 

Members' Club Night

pinkballposter.pdf

Tee times from 4 pm to 6pm

1st 16:00 to 18:00

Mixed 

Sat 29th

Sat 29th

Mens Team 

Bromborough Match (H)

1st 14:00 to 15:30
10th 15:30 to 17:00

Mens Team 

Sun 30th

Sun 30th

Mixed 

Mixed v Stinchcombe (A)

Mixed 

Sun 30th

Ladies Team 

Ladies C Team vNaunton Downs (A)

1.30pm

Ladies Team 

Sun 30th

Mens Team 

Bromborough Match (H)

1st 09:00 to 10:15
10th 10:30 to 11:30

Mens Team 

Sun 30th

Juniors Team 

Junior Match v Westonbirt

1st 13:45 to 15:00
10th 15:45 to 17:00

Juniors Team