Loading

Club Diary

Select Year: 
DateEventNoteTimeType

Mon 1st

Mon 1st

Juniors 

Junior Club Night

5.45pm

Juniors 

Mon 1st

Ladies Team 

Ladies B Team v Minchinhampton (A) 1.30pm

Ladies Team 

Tue 2nd

Tue 2nd

Ladies 

Ladies County Greensomes (R)

ST am

Ladies 

Tue 2nd

Club 

Pro Am Prep -Course Closed from 3pm

Both Tees Close from 1pm *

Club 

Wed 3rd

Wed 3rd

Open 

Kohler Mira Pro Am

ProAm EntryForm 2020.pdf

Course closed until 5pm

Open 

Wed 3rd

Seniors Team 

Seniors v Minchinhampton (A)

Seniors Team 

Thu 4th

Thu 4th

Seniors Team 

Seniors v Cirencester (H)

1st 11:45 to 13:15
10th 13:45 to 15:30

Seniors Team 

Fri 5th

Fri 5th

Society 

Burton GS

Society 

Sat 6th

Sat 6th

Mixed 

Club Championship & Fazey Cup Medal and Ladies Garlick Salver (B)(Q) 36 holes - ST

Course closed until 17.00

1st 08:00 to 17:00
10th 08:00 to 17:00

Mixed 

Sun 7th

Sun 7th

Ladies Team 

Ladies C Team v Cotswold Edge (A) 10.30am

Ladies Team 

Sun 7th

Mixed 

Mixed Greensomes v Cirencester (H)

1st 11:45 to 13:30
10th 13:30 to 15:00

Mixed 

Mon 8th

Mon 8th

Juniors 

Junior Club Night 5.45pm

Juniors 

Mon 8th

Ladies Team 

Ladies CDLGA v Broadway (H)

1st 14:15 to 15:15
10th 16:00 to 16:45

Ladies Team 

Tue 9th

Tue 9th

Open 

Ladies Team Open

Ladies Open Entry Form 2020.pdf

Course Closures Apply - Opens at 14.30 1st tee only

1st 08:00 to 14:00
10th 08:00 to 16:00

Open 

Wed 10th

 

Thu 11th

Thu 11th

Seniors Team 

Seniors v Broadway (H)

1st 11:45 to 13:15
10th 13:30 to 15:30

Seniors Team 

Fri 12th

Fri 12th

Society 

Martin Cox GS

(27 Holes)

1st 09:30 to 10:45

Society 

Fri 12th

Society 

Martin Cox GS

(27 Holes) 18 Holes pm

1st 12:30 to 13:45
10th 14:15 to 15:30

Society 

Sat 13th

Sat 13th

Ladies 

Ladies EG Medal 6 (R)

Ladies 

Sat 13th

Mens Team 

A Team v Ross on Wye (A) 1pm

Mens Team 

Sat 13th

Mens Team 

B Team v Ross on Wye (H) 12 noon

1st 11:45 to 13:15
10th 13:30 to 15:00

Mens Team 

Sun 14th

Sun 14th

Mens 

Ullenwood Cup Medal (W) (Q)

ST am

Mens 

Mon 15th

Mon 15th

Club 

9 Hole Qualifier (Front 9) (W/R) (pm)

Club 

Mon 15th

Ladies Team 

Ladies B Team v Brickhampton (A) 1.30pm

Ladies Team 

Mon 15th

Ladies Team 

Ladies C Team v Broadway (A) 1.45pm

Ladies Team 

Mon 15th

Juniors 

Junior Club Night 5.45pm

Juniors 

Tue 16th

Tue 16th

Seniors Team 

Seniors v Chippenham (A)

12.00 noon

Seniors Team 

Tue 16th

Ladies 

Ladies EG Medal 7 and Panes Cup Qualifier (R)

ST am

1st 08:00 to 12:30
10th 08:00 to 12:30

Ladies 

Wed 17th

 

Thu 18th

Thu 18th

Open 

Seniors' Open (Webb Salver)

2020 Seniors Open Letter and Entry Form.doc

Course Closures Apply

1st 08:00 to 17:00
10th 08:00 to 17:00

Open 

Fri 19th

Fri 19th

Ladies Team 

Ladies CDLGA v Naunton Downs (A) 11am

Ladies Team 

Sat 20th

Sat 20th

Mens Team 

Bromborough Match (A)

Mens Team 

Sat 20th

Mens 

Battle of Britain Medal (W)(Q)

51Sunday18August-BattleofBritainMedal2019.pdf

ST am

Mens 

Sun 21st

Sun 21st

Open 

Open Am - Am

AmAm Open - Entry Form 2020.pdf

Course Closures Apply. 

1st 07:30 to 16:00
10th 09:30 to 17:30

Open 

Sun 21st

Mens Team 

Bromborough Match (A)

1st 09:00

Mens Team 

Mon 22nd

Mon 22nd

Juniors 

Junior Club Night 5.45pm

Juniors 

Mon 22nd

Seniors Team 

Seniors v Worcester (A)

Seniors Team 

Mon 22nd

Ladies Team 

Ladies A Team v Ross on Wye (A) 1.30pm

Ladies Team 

Mon 22nd

Ladies Team 

Ladies B Team v Ross on Wye (H) 1.30pm

1st 13:15 to 14:45
10th 15:00 to 16:00

Ladies Team 

Tue 23rd

Tue 23rd

Ladies 

Ladies' Kit-Kat Qualifier Stableford (R)

Starting Times am

1st 08:00 to 12:30
10th 08:00 to 12:30

Ladies 

Wed 24th

 

Thu 25th

Thu 25th

Mens 

Mid-week Medal and Drake Cup (Y) (Q)

ST am

Please see Competition Poster for Course Restrictions

Mens 

Fri 26th

Fri 26th

Seniors Team 

Seniors v Ross on Wye (A)

Seniors Team 

Fri 26th

Club 

Members Evening - 5.30pm

Club 

Sat 27th

Sat 27th

Mens Team 

B Team v Minchinhampton (A)

Mens Team 

Sat 27th

Mens Team 

A Team v Minchinhampton (H)

1st 13:30 to 14:45
10th 15:00 to 16:30

Mens Team 

Sun 28th

Sun 28th

Mixed 

Mixed v Stinchcombe (H)

Mixed 

Sun 28th

Mens 

Tait Salver Medal (W)(Q)

ST am

1st 08:00 to 15:00
10th 08:00 to 17:00

Mens 

Mon 29th

Mon 29th

Seniors Team 

Seniors v Kingsdown (A)

Seniors Team 

Mon 29th

Ladies Team 

Ladies A Team v Cotswold Edge (A)

10.30am

Ladies Team 

Mon 29th

Ladies Team 

Ladies C Team v stinchcombe (H)

1st 13:15 to 14:15
10th 15:00 to 16:00

Ladies Team 

Tue 30th

Tue 30th

Ladies 

Ladies Dimmer & Waite Cups (R)

ST am

1st 08:00 to 12:30
10th 08:00 to 12:30

Ladies